fbpx

הטרימסטר הראשון להריון – איך עוברים את זה?!

הריון ראשון

גילינו שאנחנו בהריון במאי 2020, ההתרגשות הייתה גדולה, היו חששות – במיוחד כשזו הפעם הראשונה ואת לא מכירה את התהליך. היו לא מעט מחשבות, איך זה יהיה, מה ארגיש, מתי אתחיל להרגיש ואיך תעבור עליי תקופת ההריון.

עכשיו כשאני בטרימסטר השלישי החלטתי לנצל את הזמן ולתת לכן טיפים והצצה לטרימסטר הראשון שלי, כמובן שלכל אישה התהליך הוא מעט שונה ולא בהכרח מה שהיה לי, יהיה גם אצלך.

השגרה שלי לפני ההריון

לפני שנכנסנו להריון שגרת היום יום שלי היה מאוד ברורה,

6:30 חדר כושר, 6 ארוחות ביום – 3 ארוחות גדולות ו3 ביניים, עבודה עבודה עבודה(!)

הייתי מספיקה ביום כל כך הרבה דברים אם זה מבחינה גופנית, מבחינת עבודה משימות ומטרות.

ואם אסכם את זה, הייתי מאוד פעילה, שומרת על תזונה מוקפדת ובריאה, היו לי ״צ׳יט מיל״ פעם בשבוע כמובן, והייתי מלאת אנרגיות!

אני לפני ההריון

טרימסטר ראשון - תזונה

את החודש הראשון להריון העברתי ללא ידיעתי כי למעשה גילינו בשבוע הרביעי להריון.

למעשה הכל התחיל בחודש שני, בשבוע חמישי התחלתי להרגיש בחילות בכל בוקר, כל פעם שהייתי רעבה במקום להרגיש את הרעב הרגשתי בחילות.

הבחילות היו עניין טריקי, כי מצב אחד הם נותנים לך להרגיש שאין מצב שאת מסוגלת לאכול משהו אבל (!) וכאן הטריק – האוכל הוא שמעביר את הבחילה, ידעתי שאני חייבת לאכול גם אם ממש לא בא לי!

כהתחלה כדי להכיר את הגוף שלי ומה טוב לי ביקשתי מאופיר, בעלי שיכין לי משהו קטן – מלפפון \ פרוסה עם גבינה, גם ככה לא יכולתי להכניס יותר מידי אוכל ברגעי הבחילה.

היו ימים שהחלטתי לנסות דברים חדשים (ופה הטעות)

התעוררתי בבוקר לרוטינת הבחילה וביקשתי מאופיר שיכין לי שייק פירות, בננה תמר קצת חלב ומים… מסתבר שזו הייתה החלטה גרועה ביותר, העמסתי על הקיבה שלי בזמן הבחילות וכמו שזה נכנס, כך זה יצא.

הבנתי שבבקרים אני חייבת להיות עדינה מאוד ולאכול דברים קשים ורק בקטנה, לא ארוחות ולא דברים כבדים.

רוב הזמן בטרימסטר הראשון לא יכולתי לאכול אוכל עם תבלינים, הכל היה צריך להיות תפל, ועל ביצים וסלט? אין מה לדבר (שאלו דברים שהייתי חייה עליהם לפני ההריון)

בעיקרון בתקופה הזו זה הזמן להכיר את הגוף שלי, ללמוד אותו ולנסות להבין מה טוב לו, ידעתי שלמרות שאני חיה אורח חיים בריא, הפעם אני עושה הכל כדי להעביר את הבחילות גם אם זה אומר לאכול ג׳אנק, ברגעים של הבחילות גל מה שאת רוצה, שזה יעבור!

אז אכלתי שוקולדים, ניסיתי גלידות, ניסיתי חטיפים, ניסיתי כל מה שהיה נראה לי שיכול לעזור, ידעתי שלאורח חיים בריא אני אחזור אבל עכשיו זה פשוט לא הזמן כי כל הדברים הבריאים גרמו לי לרפלקס הקאה.

הקפדתי לאכול כל 3 שעות כדי למנוע את הבחילות ובאמת רוב הפעמים הבחילות היו לי בבקרים.

ספורט וכושר

בתחילה הרופא המליץ להמנע מספורט, ובשבילי זו הייתה בשורה כמו מינימום רעידת אדמה,

כל כך היה חשוב לי עניין הספורט וידעתי שגם בהריון אני רוצה להמשיך ולשמור על כושר טוב ולא להיות בטטת כורסא, אבל ידעתי שאולי באמת אני צריכה להוריד רגל מהגז ופשוט לתת לגוף לעשות את שלו, לאפשר לו לנוח קצת, להתחזק ומשם להתחיל בצורה טובה ונכונה יותר!

בתחילה בשבועות הראשונים ראיתי כל מיני סרטוני יוטיוב לפעילות קלה לנשים בהריון וגם ביצעתי לא מעט תרגילים, כשעשיתי אירובי שמתי לב שהדופק שלי עולה לגבהים שלא היו לי לפניכן (160) בפעילות שלפניכן לא הייתה עולה על דופק (120) ולכן החלטתי להוריד קצת את הרגל מהגז

בפועל רק בשבוע 20 חזרתי לכושר מתון פעמיים עד שלוש בשבוע של אירובי בייתי, בין אם זה אליפטי ובין אם זה תרגילים מול היוטיוב,

שני סרטוני כושר בהריון שממש אהבתי (במקום משקולות אפשר עם בקבוק מים)

שנת היופי שלי

בואו נדבר על זה,

לפני ההריון מבחינתי שינה זה לחלשים! יש כל כך הרבה דברים להספיק ביום שאין זמן לבזבז,

אבל אז פשוט נהייתי עייפה ברמה שלא באמת הצלחתי להחזיק את עצמי,

אופיר בעלי היה קצת בהלם מכמות שעות השינה שאני ישנה, הוא וגם אני לא רגילים לראות אותי במיטה / זרוקה על הספה

טרימסטר ראשון ללא ספק היה מלא במנוחה, רביצה על הספה, סרטים, תוכניות טלויזיה, אוכל (בעיקר נסיונות של אוכל שמעביר בחילה)

מה עזר לי

הכי חשוב – כשהתחלתי להבין שזה הכל ניסוי ותהיה ולא בהכרח מה שעזר למישהי אחת יעזור גם לי, הרבה נרגע במרוץ אחר פיתרון.

הדבר השני – מהחודש השני אופיר רשם אותנו למנוי  שבכל חודש אנחנו מקבלים חבילה הקשורה להריון / לדברים של הריון / למוצרים מומלצים ואפילו מתנות לתינוקת, בתוך החבילה קיבלתי סוכריות שמכילות בי 12 (b12) בטעם אפרסק ג׳ינג׳ר שכל כך עזרו לי עם הבחילות! בכל פעם שהייתה לי בחילה לקחתי סוכרייה אחת והתוצאה הייתה מהירה! 

לאחר שחקרתי קצת הבנתי שבכללי b12 יכול לעזור בבחילות אז אם את מוצאת לך סוכריות שמכילות b12 תדעי שיש סיכוי שזה יעזור לך מאוד!

הסוכריות שעזרו לי נקראות – Tummy Settle Peach & Ginger by sweetie pie

ואת יכולה לראות אותן בתמונה בצבע ירוק:

Tummy Settle Peach & Ginger by sweetie pie

לסיכום

הטרימסטר הראשון עבר עליי בצורה סבירה, היו לי המון בחילות (!) ובתור אחת שלא לוקחת כדורים ואפילו לא הולכת לרופא כדי לבקש אותם הייתי צריכה למצוא דרכים ופתרונות יצירתיים, מה שכן למדתי להקשיב לגוף שלי יותר.

הקאתי לא מעט פעמים אבל גם לא הרבה מידי – באיזור 5-7 פעמים בכל מהלך הטרימסטר הראשון.

הקיבה שלי התבחבשה מכל המאכלים ההזויים שהכנסתי אליה והמוח שלי התפוצץ מכמות ההמלצות והמידע שקראתי באנטרנט / חברות הריוניות.

רבצתי שעות מול הטלויזיה מה שלא אופייני לי בכלל ולקחתי רגיעה ופסק זמן ממרוץ העבודה – לא הפסקתי לעבוד, אבל הורדתי מעט את הקצב בהתאם ליכולות שלי באותו הזמן.

החלפתי 3 פעמים כדורי פרינטל שלא התאימו לי עד שהגעתי לאחד שהיה לי טוב – מה שהרופא הביא לי גרם לי להקיא כך שחיפשתי לבד מה יהיה לי טוב ועדיין יספק את כל ההרכב הכימי הדרוש.

סיכמתי לכן בשני סרטוני יוטיוב לפרטי פרטים מה עברתי בטרימסטר הראשון

אשמח לשמוע ממך! איך עובר עלייך ההריון?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Looks Presets
Select your currency
USD United States (US) dollar